Pakernia 4 Life

Wszystko co związane z ciężarami :)

Ogłoszenie


#1 2013-06-01 23:11:59

 Shady

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 46
Punktów :   
Staż: Rok
Wycisk: 70kg
Wzrost: 187cm
Obwód Bicepsu: 34,5
Waga: 72kg

Lody

Witam,
Kolejny przepis! Tym razem coś na upalne dni  , a mianowicie Lody z minimalną zawartością tłuszczów a zarazem smakują jak takie za 10zł / 1,5l np Algidy lub inne!

Przepis przedstawia jak zrobić około 750-800g lodów, co jest równe około 1,5 litra lodów.

Zapraszam!





1. Składniki (około 1,5l lodów):
- 2 całe jaja
- 2 białka jaj (lub łącznie 4 całe jaja)
- 400ml mleka 0% lub 0,5%
- 2x Bita śmietana ŚNIEŻKA (ja użyłem od Gellwe)

Dodatki:
- kakao naturalne (około 20g na 1/2 porcji) - naprawdę POLECAM! szczególnie mieszańca
- różnego rodzaju owoce
- orzechy (jeśli ma ktoś ochotę)


2. Wartości odżywcze (całości):
- 36g Białka zwierzęcego
- 31g Tłuszczu
- 110g WW
- 890g kcal

(przypominam, że 100g = około 200ml lodów (objętościowo) )

3. Czas przyrządzania:
10min + zamrażanie i mieszanie


4. Przygotowanie:

1. Jaja myjemy i parzymy gorącą wodą (1-2s). Rozdzielamy żółtka i białka jaj. Oraz 2 żółtka odkładamy do zużycia w innym przepisie. Białko i żółtka ubijamy. Łączymy obie masy i dokładnie miksujemy.
   

2. Zimne/lodowane mleko nalewamy do garczka i przygotowujemy bitą śmietanę (nie przejmujemy się, że Producent zaleca użycie 2% mleka). I dokładnie ubijamy bitą śmietaną wg zaleceń producenta. U mnie było to 5min. Czyli na 1 torebkę bitej śmietany przypada 200ml odtłuszczonego mleka.
 

3. Łączymy ubite jaja i bitą śmietanę i dokładnie miksujemy. I nasza baza podstawowa jest gotowa


4. Tak jak napisałem wcześniej, polecam dodać kakao. Proponuję zrobić 1/2 masy waniliowych i 1/2 masy kakaowych. A więc naszą waniliową masę możemy już dać do pojemnika i włożyć do zamrażalnika (lub zrobić łączone w 1 pojemniku). Do 1/2 masy dodajemy około 20-30g kakao w zależności jak mocno kakaowe chcecie. Nie dosładzacie! Dokładnie miksujemy i gotowe.
   lub

6. Zrobiłem również jagodowe, lecz nie wyszło to co chciałem ;( - za mało dżemu jagodowego dałem. Gdyż dałem 25g na 120g lodów i było głownie czuć wanilie. PRzy owocowych proponuje nie dodawać cukru waniliowego do bazy.


7. Lody muszą się mrozić kilka godzin. Można (jeśli macie czas i lody są jednolite) co 1h wymieszać aby równomiernie się zamroziły. Dodatkowo można wsadzić je w wafle Jeśli niestety zamroziliście i zapomnieliście - zrobiły się twarde lody - to zróbcie tak, że przełóżcie te zamrożone lody to miski od miksera, rozgniedźcie czymś / potnijcie na mniejsze kawałki. Odczekajcie z 5min aż lekko się ocieplą. i wtedy dobrze wymiksujcie mikserem. Tak żeby były dobrze rozdrobnione i ponownie do pudełka i do zamrażalnika lub odrazu do miski - będą miały idealną konsystencję do zjedzenia. Smacznego!



ŻYCZĘ SMACZNEGO

Offline

 
#brdmenu { text-align: center; }